Hakkımızda

Hakkımızda

Güven Elektrik 1981 yılında Şanlıurfa'da bir aile işletmesi olarak elektrik, su tesisat işleri ve malzeme satışı yapmak üzere kuruldu. İşletme 1990 yılından itibaren Zeki TAVAS yönetiminde devam edip Türkiye'deki büyümeyi öngörerek 1995 yılında GÜVEN ELEKTRİK SAN İNŞ VE TİC LTD ŞTİ ünvanını alarak resmi ve özel müteşebbis firmalarının yatırımlarında yer aldı. Gelişen Türkiye'deki yerini ve payını almak adına 2003 yılından itibaren faaliyetlerine Ankara'da devam etti

Disiplinli çalışmaları ile yurt içi ve yurt dışında sayısız projeleri tamamlayarak başta Limak Holding, Cengiz Holding, Gül-san Holding, Ciner Holding, Kolin holding, Kiler Holding, Reis Enerji, Çelikler Holding ve Türkiye Enerji dağıtım firmalarının birçok projesini üstlenip Türkiye'deki büyük firmalar ile başarılı bir çözüm ortağı olmayı başardı. Uzman mühendis kadrosu, bilgi birikimi ve disiplinli çözüm odaklı iş akışı sayesinde Türkiye'nin önde gelen projelerinde tercih edilen bir firma olmayı başardı.

Kuruluşunda bulunduğumuz iştiraklerimiz Zeki Tekstil, Meksan Trafo, Ads Metal A.Ş, ve Guven Company Iraq şirketlerindeki iştirakleri ile büyümeye devam etti. Dünyanın teknoloji devi TE Electronics markası Raychemrpg Türkiye, suriye, Irak ve REPL Isı büzüşmeli kablo başlığı Türkiye, suriye, Irak distribütörlüğünü alarak geniş bir çalışmasına sahip oldu.

Yaptığımız yatırımlar ve gerçekleştirilen ihracat ağı ile ülkemize istihdam ve katma değer sağladık modern dünyanın getirdiği teknoloji inovasyon çalışmaları ve bilime olan inancı ile kurumsallaşmayı hedefleyerek yoluna devam etmekteyiz..


Genel Müdür
Zeki TAVAS