‘Uluslararası Rekabet Kaliteyi Getiriyor, Ülkemizde Yapılan Rekabet İse Kalitesizliği Getiriyor’

‘Uluslararası Rekabet Kaliteyi Getiriyor, Ülkemizde Yapılan Rekabet İse Kalitesizliği Getiriyor’

‘Uluslararası Rekabet Kaliteyi Getiriyor, Ülkemizde Yapılan Rekabet İse Kalitesizliği Getiriyor’

Öncelikle kısaca Lion Energy’den biraz bahsedebilir misiniz?

Lion Enerji markası ile yaklaşık 6 yıldır , Bushing ve İzolatör kapamaları ve bunun yanında izole sehpa, izole halı, Beton köşk geçiş rekorları ve kablo bağlantı elemanları gibi ürünlerle ilgili üretim yapıyoruz ve ürün yelpazemizi sürekli olarak geliştiriyoruz.

Lion Enerji’nin üretmiş olduğu ürünlerin muadillerinden farkı ve avantajı nedir?

Lion Enerji olarak bizim öncelikli hedefimiz kaliteli ürün üretmek ve insanların enerji nakil hatlarında ve trafo merkezlerinde can güvenliğini sağlamaktır. Doğadaki enerji nakil hatlarının üzerindeki elektrik izolatörlerinin üzerini izole ederek, hem insanların yaşamını hem de kanatlı hayvanların yaşamını tehlikeye atmamış oluyoruz. Kısa bir süre önce imalata başladığımız. İzole sehpa, izole halı gibi ürünleri en kaliteli şekilde üretiyoruz. Bu ürünlerin imalatını gerçekleştirmemizin sebebi piyasadaki izole halıların, izole sehpaların düşük kaliteli ürünler olmasıydı. Bizim için insanların can güvenliği her şeyden önemli. Bu nedenle İzole halı ve izole sehpa üretimiyle iş güvenliğine dikkat çekmeye çalışıyoruz ve Türkiye’ye bir marka kazandırıyoruz. Piyasadaki benzer ürünlerin malzeme kalitesinin iş sağlığı ve güvenliğini riske attığını düşündüğümüz için ve bizim önceliğimiz can güvenliği olduğu için kaliteli malzeme ile kaliteli ürünler üretiyoruz.

İş Güvenliği ile ilgili ne gibi standartlara ve belgelere sahipsiniz?

Uluslararası istenen sertifikaların hepsine sahibiz. İzole Halı için TS 61111 ve TS 60243 İzole sehpa için TS 60111 TS 60695- 2-11 Beton köşk rekorları için IP68 HF Buşing ve İzolatör kapalar için TS EN 61111, TS EN ISO 4892-2, TS EN 60695-11-10, TS EN 60754-1 HF Kablo Kelepçeleri için TS EN 60695-2-10, TS EN 60112, TS EN ISO 4892-2, TS EN 6060-1, TS EN 60068-2-30 VE ISO 10002-2018, ISO 9001-2015, ISO 14001- 2015, 45001-2018 sertifikalarına ve standartlarına sahip ürünler üretiyoruz.

Lion Enerji ürünlerinin ticaretini yapmak isteyen firmalardan ne gibi bir beklentiniz var?

Lion Enerji olarak öncelikli hedefimiz kalitedir ve biz kalitemizi kanıtlandıktan sonra 2024’ten itibaren Türkiye’nin belirli bölgelerine bayilik vermeye başladık. Şu an İzmir, İstanbul, Adana, Konya, Şanlıurfa, Mersin, Diyarbakır ve Ankara’da bayiliklerimiz var. İstanbul’da Vekmar Enerji, Konya LMC Enerji, Adana’da Eleksis ve Ankara’da HTM Elektrik bayilerimizin arasında yerini almış durumda.

Ürünleriniz Elektrik Kurumlarında biliniyor ve kullanılıyor mu?

Evet elbette biliniyoruz çünkü biz kaliteyi ön planda tutan bir firmayız bu nedenle ürettiğimiz ürünler hem kurumları tarafından hem de Elektrik dağıtım şirketleri tarafından tercih ediliyor. Ürettiğimiz ürünlerin karlılığından ziyade önce sahadaki montaj kolaylığı ve can güvenliğine dikkat çekmesi bizi sektörde tanınır hale getirdi. Bu nedenle Elektrik kurumlarında da ürünlerimiz tercih ediliyor ve kullanılıyor.

Sektörde yaşamak olduğunuz zorluklardan biraz bahsedebilir misiniz?

Uluslararası rekabet kaliteyi getiriyor, Türkiye’de yapılan rekabetse gördüğümüz kadarıyla kalitesizliği getiriyor. Bizim sektörde çektiğimiz en büyük sıkıntılardan birisi bu. Az önce belirttiğim gibi sektörün en önemli sorunlarından birisi de kalitesiz üretim. Bu şekilde üretim yapan firmalar hem insan hayatını tehlikeye atıyorlar hem de ucuz fiyatlarından dolayı haksız rekabete yol açıyorlar.